עבודה של מקדם אתרים

הרבה שואלים מה למעשה עושה מקדם אתרים (איש SEO)?

קידום אתרים זה תחום אמורפי ולא ברור ללקוחות כמו יחצ"ן. קשה להבין מה הוא עושה ואם הוא עושה בכלל משהו.

אז אפשר לומר שכמו שאיש יחסי ציבור צריך בסוף להביא לתוצאה טובה ללקוח שנמדדת בזה שידברו עליו ויזכירו אותו בכל מקום וגם יהיה לו שם טוב כך מקדם אתרים צריך להביא תוצאות שתמדד במיקום טוב במנוע החיפוש של גוגל שיתורגם בסופו של דבר ללקוחות.

אז תפקיד מקדם האתר הוא בסופו של דבר להעלות את האתר למעלה בחיפוש.

הנה הסבר על מה הוא עושה:

1.חקר מילות מפתח. הבסיס לביצוע קידום אתרים מוצלח הוא הבנה של מה צריך לקדם בהתאם ללקוח ולצרכים שלו. לא כל לקוח דומה לשני ולדוגמא יתכן שאם ניקח 2 עורכי דין שעוסקים בנושא של מקרקעין יתכן שלכל אחד יהיו צרכים אחרים לגמרי. אחד יכול לעסוק למשל בתביעות מול קבלנים על נזקי בניה או בתביעות של שוכרים מול משכירים והשני יכול לעסוק בחוזי בניה.

בביצוע החקר בודקים מהם הביטויים שכדאי ללקוח לקדם וזה על פי מה שהלקוח רוצה, על פי מה שמתחרים מקדמים ועל פי מה שהכלים של גוגל וכלים אחרים מציעים.

העבודה מעניינת כי עובדים עם עסקים בכל התחומים. אין חובה לבחור במקדם שכבר קידם את התחום כי אפשר לקדם כל תחום אם לומדים אותו

2.בדיקה וסריקה של האתר. אתר צריך להיות מתאים לגוגל מכמה בחינות שזה אומר שקל לנווט בו, הוא נסרק כמו שצריך, עולה מהר, תואם לסלולר ולכל סוגי המסכים ועוד.

במקרה ויש דברים לא תקינים מקדם האתר מדבר עם מי שמתחזק אותו ואם צריך גם עם מתכנתים כדי לוודא שהאתר תקין מבחינת גוגל.

במקרה של בניית אתר חדש מאפס מקדם האתר ייעץ לבוני האתר כדי לוודא שהוא עומד בכל הדרישות של גוגל.

3.בניית קישורים לאתר. גוגל מעלה אתר בדירוג בזכות כל מיני גורמים וגורם עיקרי הוא קישורים לאתר. מקדם האתר צריך לבנות לאתר קישורים טובים ואיכותיים כדי שגוגל יראה בו אתר סמכותי וטוב. השגת קישורים היא משימה לא פשוטה ומקדמי אתרים רבים מחזיקים אתרי מאמרים שמהם יוצאים קישורים לאתר. נוסף לזה נבדקים אתרים של מתחרים כדי לראות מאיפה הם מקבלים קישורים והאם אפשר גם לקשר משם. זה יכול להיות אינדקסים או פורומים או אתרים אחרים.

בהרבה מקרים מבצעים החלפת קישורים עם מקדם אתרים אחר.

4.בקשת תוכן לאתר ומעבר על התכנים בתוך האתר. בהתאם למחקר המילים שבוצע מזמינים תוכן לאתר שהלקוח צריך לספק (או כותבי תוכן מקצועיים). בתוכן ישובצו מילות מפתח שרוצים לקדם ויהיו בו גם תיאורים של התכונות ותיאורים לגוגל.

נוסף לזה יבוצעו קישורים פנימיים באתר לדף הבית וממאמרים לדפים אחרים שרוצים לחזק.

5.יהיה גם ייעוץ לבעלי האתר איך להגביר את הקידום מבחוץ כמו למשל שימוש בפרסומים במדיה הישנה כדי להגביר את מספר הכניסות לאתר. למשל אם יש מודעה בעיתון צריך לכלול בה גם את כתובת האתר כדי שאנשים ידעו להכנס אליו.

6.עבודה שוטפת של מעקב אחרי הקישורים שמגיעים לאתר, מעקב אחרי המיקומים של ביטויי המפתח שרוצים לקדם ושינויים לפי הצורך.

במסגרת המעקב מקדם האתר בודק גם האם נכנסו קישורי ספאם לא רצויים שנועד להפיל את האתר. דברים כאלה קורים לפעמים בקידום של מוצרים או אתרים עם תחרות מאוד גבוהה. אם זה קורה אז מקדם האתר צריך להכחיש את כל הקישורים האלה מול גוגל.

ניהול מוניטין בגוגל

במקרים רבים שבהם רוצים לעבוד עם אדם מסוים או עם עסק מסוים מחפשים את השם שלו בגוגל (עושים עליו גוגל) כדי לראות אם יש עליו פרסומים שליליים. במקרה של פרסום שלילי יש הרבה סיכויים שלא יפנו בכלל

לאותו עסק או אדם ואם הפרסום השלילי לא מוצדק אז זאת פגיעה סתם. לכן רצוי לבצע ניהול מוניטין בגוגל כדי שהכל יראה נקי.

מקדם אתרים שיודע לקדם אתרים למעלה יכול לנצל את היכולת הזאת כדי להוריד פרסומים שליליים למטה.

לפעמים כשמחפשים שם של בן אדם פרטי או של עסק בגוגל למקרה שרוצים לשתף איתו פעולה אפשר למצוא פרסומים שליליים עליו.

פרסום שלילי זה אומר ביקורת לא טובה על עסק, אזכור של תביעה נגד האדם או העסק או כתבה שלילית.

בעבר פרסום כזה בעיתון או כלי תקשורת היה נשכח כעבור תקופה אבל גוגל לא שוכח אף פעם. יתכן שבעל עסק עובד הרבה שנים עם אלפי לקוחות מרוצים אבל יש אחד ששם עליו פעם ביקורת שלילית (יכול להיות גם שמוצדקת) והדבר הזה עלול להרתיע לקוחות פוטנציאלים מלהתקרב אליו.

במקרים כאלה יש אפשרות למקדם אתרים לקדם תכנים חיוביים בתוצאות החיפוש של גוגל כך שאזכורים שליליים ידחקו למטה בחיפוש ויצאו מהדף הראשון לדף השני (ברוב המקרים הגולשים לא מגיעים לדף השני). מעבר לזה אפשר להמשיך ולדחוק את התוצאות עוד יותר למטה לפי צורך.

איך לומדים להיות מקדם אתרים?

קידום אתרים נלמד בכל מיני קורסים במכללות, בקורסים באינטרנט ואפשר גם על ידי לימוד עצמי ללמוד את כל הנושא. נוסף לזה אפשר להעזר בשיעורים פרטיים אצל מקדמים מנוסים.

אין צורך בתואר אקדמי לצורך לימודי קידום אתרים. הבנה וידע בשיווק כן רצויים.

ידע טכני בתכנות גם יכול לעזור.

איפה מקדם אתרים יכול לעבוד?

מקדם אתרים יכול לעבוד בכמה מקומות:

 • כשכיר בחברה לקידום אתרים או משרד פרסום בו הוא יקדם לקוחות שונים לפי צורכי העבודה
 • כשכיר בצוות קידום אתרים של חברה גדולה שבו הוא יקדם את האתרים של החברה. חברות מסוימות מעדיפות לעשות את הקידום אצלם (in house) ולא לשכור חברת קידום חיצונית. זה יכול להיות למשל חברות ביטוח גדולות, חברות מתעשיית ההימורים, בנקים, חברות נסיעות ועוד
 • כעצמאי שזה אומר לפתוח עסק משלו ולקדם ללקוחות שונים תמורת תשלום חודשי (ריטיינר). לעבודה בתור עצמאי בתחום יש הרבה יתרונות שהם: יכולת לבחור לקוחות ולהחליט עם מי רוצים לעבוד ועם מי לא, גמישות מוחלטת בשעות העבודה ואפשר לעבוד מתי שרוצים כל עוד העבודה מתבצעת וגם אפשר לעבוד מכל מקום בארץ או בעולם ולא חייבים לעבוד מהמשרד. אפשר לעבוד מבתי קפה, מחוף הים, תוך כדי שהיה בחו"ל וזה לא משנה ללקוח

 

 

 

קידום אתרים אורגני SEO מביא הרבה כניסות לאתר ולקוחות חדשים

אחת משיטות השיווק החזקות באינטרנט היא קידום אתרים אורגני או בקיצור Seo.

SEO זה ראשי תיבות של Search Engine Optimization שזה אומר להתאים את האתר למנועי החיפוש ובדרך כלל מדובר בגוגל.

הרעיון הוא שהגולשים מחפשים מוצר או שירות במנוע החיפוש גוגל והם נתקלים במודעות בתשלום. אחרי המודעות בתשלום באות מפות מיקום של גוגל במקרים מסוימים ואחרי זה באות תוצאות החיפוש האורגניות בגוגל.

רוב הגולשים מאמינים שאם אתר מדורג למעלה בתוצאות החיפוש האורגניות בגוגל זה אומר שהוא יותר ממני שמדורג במקום נמוך יותר ולכן הם הולכים למי שמדורגים גבוה קודם כל.

אם הגולשים מחפשים מוצר או שירות הם יכנסו ל2-3 אתרים שמדורגים גבוה ויתרשמו מהם. אם האתר בנוי בצורה מזמינה הם יקנו בו ישירות במקרה שבו מדובר בחנות וירטואלית או יצרו קשר במקרה של אתר של נותני שירות.

לכן כדאי להיות לאתר להיות למעלה בחיפוש כדי להגדיל את מספר הלקוחות שלו ואת זה עושים על ידי קידום אתרים אורגני (SEO).

לביצוע העבודה כדאי להעזר בשירותיו של מקדם אתרים מנוסה ומקצועי שידע לעשות עבודה יעילה.

 

למי מתאים ביצוע קידום אורגני SEO?

קידום אורגני מתאים למי שיש להם מוצר צריכה או שירות שהוא מוכר ומחפשים אותו בגוגל לדוגמא:

 • עורכי דין בכל התחומים לחיפושים כמו "עורך דין תעבורה"
 • רופאים פרטיים בכל התחומים כמו "רופא שיניים חירום"
 • אקטוארים
 • רואי חשבון
 • בוני אתרים לביטויים כמו "בניית אתר בוורדפרס"
 • אולמות אירועים
 • אינסטלטורים
 • מנעולנים
 • מובילי דירות
 • מדבירים
 • חיתולים למבוגרים
 • מתנות ליולדת

קידום אתרים אורגני

שלבים בביצוע קידום אתרים:

1.קודם כל צריך להיות אתר שבנוי על מערכת ניהול שאפשר לקדם דרכה. כדאי להתייעץ עם מקדם אתרים מקצועי לפני שבונים את האתר כי אם האתר נבנה בלי יכולת לקידום יהיה צורך במקרים רבים לבנות אותו מחדש.

האתר בין היתר צריך להיות נח לגלישה וניווט וגם לעלות מהר כשגולשים אליו.

נוסף על זה האתר צריך להיות בנוי בצורה מזמינה לגולשים כך שמי שיגלשו דרכו יבצעו בסוף המרה. המרה זה אומר קניה או יצירת קשר עם בעלי האתר.

2. ביצוע מחקר מילים. קידום אתר מצריך קודם כל החלטה של איזה דברים רוצים לקדם ועל איזה ביטויים רוצים להופיע. המחקר הוא שלב עוגן חשוב בביצוע קידום האתר. בעל האתר צריך להחליט איזה תחומים ונושאים חשובים לו לקידום ובמחקר נבדק האם יש חיפושים עליהם ועל איזה מילים או ביטויים כדאי לקדם. אין טעם לקדם ביטויים שאין עליהם חיפושים כי אז האתר יהיה במקום הראשון אבל לא יהיו אליו פניות.. את המחקר אפשר לעדכן בהמשך אם עולים עוד דברים רלבנטיים שלא נלקחו בחשבון קודם.

רעיונות לביטויים אפשר לקבל גם משכל ישר, גם מכלים של גוגל וגם מאתרים של מתחרים בתחום.

3. הזרמת תכנים מתאימים לאתר. אם רוצים לקדם נושא מסוים אז צריך שיהיה תוכן עליו באתר כדי שגולשים שמחפשים אותו ימצאו מידע רלבנטי.

תכנים צריכים להיות מאמרים עם הסברים מעמיקים על השירות או המוצר. כדאי להוסיף להם גם תמונות וסרטונים. ככל שהגולש יהיה יותר זמן באתר כך הוא יתקדם יותר

4. חיבור האתר לכלי גוגל וסריקה של האתר. את האתר צריך לחבר לכלי ניהול האתרים של גוגל שדרכו אפשר גם לסרוק את האתר וגם לראות מיקומים של ביטויים ומילים בחתכים שונים של החיפוש האורגני בגוגל. נוסף לזה אפשר לראות בכלי עוד דברים כמו איזה קישורים יש לאתר וגם תקלות.

4.ביצוע קישורים לאתר. קישורים מאתרים אחרים שהם בתחום לאתר המקודם יעלו את האתר המקודם למעלה בחיפוש גוגל. נוסף לזה כדאי לקשר לאתר מרשתות חברתיות כמו קבוצות פייסבוק מתאימות